poniedziałek, 16 stycznia 2012

decoupage

Oprócz wycinania z serwetek różnych elementów pojedynczych, lubię również nakładać serwetki na całe powierzchnie, tak że dana rzecz szczelnie jest pokryta przez wzór. Tak było z takim przybornikiem na rzeczy do szycia, najpierw podkład w kolorze tła serwetki, a później nałożenie na całość.

16 komentarzy:

  1. O, okrutna! Nie nadążam za Tobą a Ty jeszcze proponujesz scrapowanie :))

    OdpowiedzUsuń
  2. Taka rzecz pięknie wygląda, jeśli nie stoi w zbyt przeładowanym wzorami miejscu. A Twój przydaś raczej nie stoi. ;) Fajnie jest samemu sobie zrobić mebelki, choćby tak malutkie!

    OdpowiedzUsuń
  3. Tak, rzeczywiście ze wzorami bardzo trzeba być ostrożnym, nie tylko ze względu na efekt kiczu i bałaganu, ale również na to, że w wielości innych będą umykać oku i staną się niezauważalne...
    Nanuś, rób zegar i pokazuj, a potem zrobimy albumy i notesy:)

    OdpowiedzUsuń
  4. Paula, a słyszałaś o technice pergamano? Może być samodzielną dziedziną do artystycznego wyżycia ale też elementem scrap. Może głowa rozboleć :))

    OdpowiedzUsuń
  5. Aniu, nie słyszałam i nawet wpisałam w google, ale nie mogę się zorientować, są do tego szablony, a wygląda ja precyzyjna wycinanka, coś się dziurkuje... a wychodzi kolorowy obrazek???

    OdpowiedzUsuń
  6. Widziałam na KW tą serwetę haftowaną na tiulu... Piękna!!! Agniecha ma rację - pałacowa robota!

    OdpowiedzUsuń
  7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Poszukam czegoś o pergamano dla Ciebie i wkleję link. Upraszczając jest to rodzaj wycinanki czy też dziurkowanki i wytłaczanki :) na papierze typu kalka techniczna. Można robić to w wersji kolorowej ale mnie najbardziej podobają się białe.
      Co do KW zaglądam tam bo mi szkoda i brakuje dawnej atmosfery. A dzisiaj nawet się zebrałam i zrobiłam pierwszy po dłuższej przerwie wpis na blogu. Zobaczymy.

      Usuń
  8. Poszukam czegoś o pergamano dla Ciebie i wkleję link. Upraszczając jest to rodzaj wycinanki czy też dziurkowanki i wytłaczanki :) na papierze typu kalka techniczna. Można robić to w wersji kolorowej ale mnie najbardziej podobają się białe.
    Co do KW to zaglądam tam bo mi szkoda i brakuje dawnej atmosfery. A dzisiaj nawet się zebrałam i zrobiłam pierwszy po dłuższej przerwie wpis na blogu. Zobaczymy.

    OdpowiedzUsuń
  9. Przepraszam za bałagan, niechcący coś namieszałam i się zdublowało.

    OdpowiedzUsuń
  10. Aniu nic się nie stało, za link będę bardzo wdzięczna, wygląda to wszystko bardzo interesująco, co do KW, to tam zaglądam, tylko pisać nie mam serca...

    OdpowiedzUsuń
  11. Szybki kurs techniki pergaminowej. Daje pojęcie o co chodzi a na You Tube jest masę filmików z niesamowitymi pracami.

    http://www.artpasje.pl/pracownia-artykul,praca-pergaminowa-czyli-jak-sie-to-robi,10.html

    OdpowiedzUsuń
  12. Jeszcze tutaj

    http://hobbycraft.org.pl/jak_1.html

    OdpowiedzUsuń
  13. http://pergaminart.pl/pergaminart/content/pergaminowe-podstawy-2

    OdpowiedzUsuń
  14. Aniu, zapoznałam się ze stronami, to dość pracowita technika, ale rezultaty naprawdę imponujące i profesjonalne można osiągnąć, kartki wyglądają jak ze sklepu, a jednocześnie są tak wypracowane. Znalazłam na razie adres sklepu z rzeczami do scrapbookingu: www.scrappasja.pl, tam zamierzam zakupić część rzeczy, może nawet dzisiaj ...

    OdpowiedzUsuń
  15. Niektóre prace są niesamowite. Są pracochłonne ale takie mniejsze przedsięwzięcia można wykorzystać przy scrapowaniu. Sklepy z materiałami do techniki pergaminowej przeważnie mają też materiały do scrapbookingu.

    OdpowiedzUsuń