niedziela, 16 grudnia 2012

Najlepsza pieczarkowa na świecie i jak ze starej koszuli zrobić wieczorową bluzkę

Jak z koszuli zrobić wieczorową bluzkę? to proste, trzeba obciąć kołnierzyk i rękawki, oraz uruchomić wyobraźnię
tą wykończyłam zarówno przy szyi, jak i rękawkach 3/4 cekinami, co nadało jej wieczorowy charakter, a koszula, której miałam już dosyć - stała się śliczną bluzeczką:-)
Kolejna, była na mnie ciut tzn. o numer za duża, a zwłaszcza kołnierzyk
rękawek
rękawek, jak i dół wykończłam koronką o bardzo podobnym wzorze
na koniec sukienka, z której robię spódnicę
ale jak ta przeróbka się zakończyła, to następnym razem...
Uwielbiam zupę pieczarkową - mniammmm! i nieskromnie dodam, że gotuję ją pyszną, oczywiście na pysznym rosole, bo rosół to zawsze podstawa.
A teraz jak ją gotuję i mój magiczny składnik:-) Najpierw na oliwie z oliwek lekko podduszam cebulkę, następnie dosypuję pieczarki, czekam chwilkę aż puszczą sok i aromat, następnie zalewam odrobiną rosołu i... ścieram jeden kapelusz prawdziwka, lub w najgorszym przypadku podgrzybka, oczywiście suszonego, wszystko długo i aromatycznie dusi się pod przykryciem, a ja stopniowo dodaję rosół, oczywiście sól, pieprz i śmietana 30% Zapomniałabym, zanim zalejemy rosołem, łycha prawdziwego masła do duszenia:-)
Na koniec jeszcze zlewozmywak, który dostał nowe rurki, a nóżki od maszyny zostały pomalowane, jest wreszcie tak jak chciałam:-)))

3 komentarze:

  1. Zlewozmywak z singerką do spółki:) Oj świetny pomysł:)

    OdpowiedzUsuń
  2. i rurka jest wreszcie metalowa, bo na poprzednim zdjęciu była biała, a teraz to tak steampunkowo jest:-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Super koszulo-bluzka :)..pieczarki będę w tym roku hodował na oborniku..zlewozmywak 'bomba', jeszcze się powinno nogą puszczać wodę :)

    OdpowiedzUsuń